×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرخط مطالب:

true
    امروز  جمعه - ۳۱ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تامین اجتماعی خراسان شمالی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال طلب دارد

به گزارش بجنورد تی وی محمدعلی عباس زاده وحید روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این میزان بدهی کارفرمایان در مدت چند سال ایجاد شده است.
وی میزان بدهی از شهرداری ها را ۱۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با پیگیری های انجام شده از این میزان ۶۰ میلیارد ریال بخشوده و مابقی نیز به صورت تقسیط برنامه ریزی شد.
وی از تمامی کارفرمایان و دستگاه های اجرایی خواست تا از مهلت ۱۸ ماهه برخوردار شوند و گفت: اگر بدهکاران تامین اجتماعی تمایل و درخواست برای تقسیط و پرداخت ها داشته باشند قانون بخشودگی جرایم بیمه ای شامل حال آنان می شود.
عباس زاده وحید با بیان اینکه یک ماه فرصت دارند تا از این مهلت ۱۸ ماهه استفاده کنند افزود: کارفرمایان و شرکت ها برنامه ای برای پرداخت بدهی ها داشته باشند تا انباشت و همچنین مشمول جریمه نشوند.
وی در باره راهکارهای قانونی برای دریافت این مطالبات گفت: بر اساس ماده ۵۰ قانون تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی اجازه دارد نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکاران اقدام کند اما رویکرد ما همکاری با کارفرماها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی است و تاکنون تلاش شده است تا این اهرم قانونی مورد استفاده قرار نگیرد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی کشور سازمان تامین اجتماعی همکاری و مساعدت های لازم را با کارفرمایان و شرکت ها دارد.
عباس زاده وحید تصریح کرد: اگر نتوانیم مطالبات تامین اجتماعی از کارفرمایان را دریافت کنیم قطعا در درآمد سازمان تاثیر نامطلوب خواهد داشت.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ماهانه ۳۰۰ میلیارد ریال بابت تعهدات از سوی این اداره کل به بیمه شده ها پرداخت می شود.
وی گفت: امسال با افزوده شدن ۲ هزار نفر از شهروندان این استان به افراد زیر پوشش بیمه، شمار بیمه شدگان به ۱۰۷ هزار و ۱۷۹ نفر رسید.
وی جمعیت بیمه شدگان زیر پوشش این سازمان در سال گذشته را ۱۰۵ هزار و ۸۸ نفر دانست.
وی با بیان اینکه در سال جاری یک درصد به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی افزوده شده است گفت: پارسال ۳۸ درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه بود که امسال به ۳۹ درصد رسیده است که با این وجود این استان در شاخص پوشش بیمه ای از میانگین کشوری عقب است.
شاخص پوشش بیمه ای کشور ۴۲ درصد است.
با احتساب افراد زیر پوشش به نوعی بیش از ۵۰ درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false