×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرخط مطالب:

true
    امروز  دوشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش بجنورد تی وی به نقل از اداره کل امور زندان‌های خراسان‌شمالی حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری در بازدید از زندان شیروان با اشاره به سیاست‌های سازمان زندان‌ها مبنی بر تلاش در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، سیر نزولی موجودی زندانیان را در مقایسه با سنوات گذشته در سایه‌سار تعامل مثبت و سازنده با مراجع قضایی دانست و اظهار داشت: توفیقات کسب‌شده در این حوزه مرهون نگاه مثبت مراجع قضایی و اهتمام در ارائه معاضدت های قضایی به مددجویان توسط واحدهای اجرای احکام و مددکاری در زندان‌ها است.

مدیرکل زندان‌های خراسان‌شمالی در ادامه به تغییرات انجام‌گرفته در زندان شیروان اشاره نمود و اعلام داشت توجه به مقولاتی همچون ایجاد امنیت پایدار و حفظ کرامت انسانی مددجویان و خانواده‌های آنان از اصول مهم و بنیادی در مقوله زندانبانی اسلامی است و اعلام داشت: احداث و بهسازی سه هزار و پانصد مترمربع در این زندان در راستای این اصول مهم و اصولی انجام‌گرفته است.

پژمان پروین با اشاره به ساخت کری دور مرکزی در زندان شیروان به متراژ ۱۰۵۰ مترمربع، متصل نمودن قسمت‌های مختلف زندان اعم از ملاقات، اشتغال و حرفه‌آموزی، ورزشی و هنری، بهداشت و درمان، مددکاری و فرهنگی را توجه به دو مقوله مهم یعنی ایجاد امنیت و اجرای مطلوب برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در این زندان دانست.

حجت‌الاسلام جعفری رئیس‌کل دادگستری استان نیز که اولین حضور خود را در بازدید از زندان‌های استان داشت پس از بازدید از قسمت‌های مختلف زندان شیروان در جلسه‌ای از اهتمام مدیرکل زندان‌ها و کارکنان زندان شیروان تشکر نمود و اظهار داشت: رضایت کامل مددجویان از وضعیت زندان و وجود نشاط و شادابی مبین اجرای دقیق برنامه‌های اصلاحی و از اشراف کامل مسئولین و کارشناسان زندان بر مجموعه دارد.

حجت‌الاسلام جعفری اظهار داشت: موضوع کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها باید همچون گذشته با جدیت بیشتر دنبال گردد و در اجرای این سیاست مهم قضایی از همه امکانات ازجمله تأسیسات جدید حقوقی بهره‌برداری لازم انجام پذیرد.

رئیس‌کل دادگستری خراسان‌شمالی حضور مستمر قضات را در زندان‌ها بسیار ضروری دانست و از رئیس دادگستری و دادستان شیروان خواست تا با برنامه‌ریزی لازم موجبات حضور مستمر قضات را در بازدید از زندان فراهم نمایند.

حجت‌الاسلام جعفری تلاش در اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت مطلوب آنان به جامعه را ازجمله اهداف زندان‌ها دانست و اظهار داشت: برای اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی باید از همه ظرفیت‌ها ازجمله افراد تأثیرگذار در جامعه همچون هنرمندان و ورزشکاران و قهرمانان استانی و کشوری بهره جست.

وی ایجاد فضاهای ایجادشده در زندان شیروان و وجود نظم و آرامش در این زندان را مرهون تلاش و تدابیر جهادی مدیرکل تحول‌گرای زندان‌های استان در حوزه زندانبانی نوین دانست و خاطرنشان ساخت: با بهره‌برداری از فضاهای ایجادشده و تغییرات صورت گرفته در مجموعه زندان‌های استان در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولاتی عظیم در حوزه زندانبانی اسلامی در استان خراسان‌شمالی خواهیم بود.


true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
CLOSE
CLOSE