×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرخط مطالب:

true
    امروز  دوشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

کسبه قصابان به دلیل عدم صرفه اقتصادی و افزایش قیمت دام در عید قربان، با مراجعه به اداره اصناف خواستار افزایش سه هزارتومانی قیمت گوشت بودند، که اداره اصناف با افزایش قیمت در قصابی مخالفت و در عید قربان به ثبات قیمت ها تاکید کرد، گفت: این در حالی است که قیمت زنده گوسفند در میدان دام در حدود ۵۰۰ تومان افزایش می یابد و شاهد آن هستیم که افزایش قیمت چشم گیری نداریم.

به گزارش بجنوردTV به نقل از پایگاه خبری آشخانه؛ عباسعلی محمدی متصدی کشتارگاه دام آشخانه با اظهار این که کسبه قصابان به دلیل عدم صرفه اقتصادی و افزایش قیمت دام در عید قربان، با مراجعه به اداره اصناف خواستار افزایش سه هزارتومانی قیمت گوشت بودند، که اداره اصناف با افزایش قیمت در قصابی مخالفت و در عید قربان به ثبات قیمت ها تاکید کرد، گفت: این در حالی است که قیمت زنده گوسفند در میدان دام در حدود ۵۰۰ تومان افزایش می یابد و شاهد آن هستیم که افزایش قیمت چشم گیری نداریم.

محمدی با اشاره به چرخه اقتصادی گوشت از میدان دام تا قصابی ها، بیان کرد: به طور میانگین روزانه ۳ رأس گاو و ۱۵ رأس گوسفند در کشتارگاه آشخانه ذبح می شوند. قصاب ها بعد از خرید، دام را به کشتارگاه انتقال می دهند، دام ها بعد از ذبح و سلاخی با نظارت روحانیِ ناظرِ شرعی، دکتر دامپزشک و متصدی کشتارگاه، به مدت ۲۴ ساعت قرنطینه ی در سردخانه جهت اصول بهداشتی و انگل کُشی، روانه بازار و در قصابی ها توزیع می شود.

وی تصریح کرد: نرخ تمام شده سلاخی به طور میانگین هر رأس گاو، ۳۰ هزار تومان سلاخی کشتارگاه و ۴۰ هزار تومان شهرداری و دامپزشکی جهت عوارض از قصاب اخذ می شود و نیز نرخ هر رأس گوسفند چه سبک و چه سنگین وزن، ۵ هزار تومان جهت سلاخی و ۶ هزار تومان برای عوارض شهردای از قصاب دریافت می شود که در نهایت گوشت سلاخی شده با قیمت های مذکور در درب قصابی ها توزیع می گردد.

محمدی هم اکنون قیمت هر کیلو گوشت ران و دست گاو را حدود ۳۵ هزار تومان و گوشت بره کیلویی ۳۸ هزار تومان عنوان کرد.

متصدی کشتارگاه آشخانه هم چنین اشاره کرد: از آن جا که شهرستان مانه و سملقان یکی از قطب های دامداری استان است، گوشت شهرستان مانه و سملقان از کیفیت بالایی برخوردار است و به شهر مشهد نیز صادر می گردد.

محمدی در پایان با بیان این که در این کشتار گاه ۸ نفر به منزله ۸ خانواده حقوق دریافت می کنند، افزود: از سه ماه گذشته به دلیل ظرفیت کم سردخانه این کشتارگاه، مرکز دامپزشکی از صادر کردن گوشت به شهر مشهد ممانعت می کند که سبب کاهش دستمزد و ضربه مالی به کارکنان شده است، لذا از مسئولین مربوطه درخواست می شود جهت تامین بودجه برای افزایش حجم و تعداد سردخانه اقدام نمایند و ما را به عنوان کشتارگاه نمونه استان حمایت مالی نمایند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
CLOSE
CLOSE