×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

سرخط مطالب:

true
    امروز  دوشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

امام خامنه‌ای با مدیرت راهبردی در برابر طوفان‌ها ایستاد

“حاج رحیم آخوند صمدی” امام جمعه یکه سعود(رازو جرگزلان) با اشاره به خدمات ارزشمند امام راحل بر مسلمانان جهان اظهار داشت: تفکرات واندیشه‌های امام و قیام آن حضرت در خصوص آزاد بودن انسان ها وزیر بار ظلم نرفتن، اراده بسیاری قوی بر ملت ایران قبل از انقلاب داد و به مردم آموخت که اسلام دین رحمت و عطوفت است وکسی حق ندارد، حقوق مسلمین را پایمال بکند.

آخوند صمدی تصریح کرد: رژیم خبیث شاهنشاهی، قبل از انقلاب، بر ملت ایران ستم می‌کرد و به نوعی دستورات دشمنان اسلام و قرآن را که  همانا استکبار جهانی و اسرائیل ظالم بود بر ملت تحمیل می کردند وشرایط کشور طوری بود، که ظلم و ستم کشور را فراگرفته بود ومردم آن زمان سختی های فراوانی را در زندگی خود می‌کشیدند.

وی بیان داشت: همانطور که ازصدر اسلام و از گذشته با آمدن هر امام وپیامبری از سوی خداوند، مردم آن سرزمین از ظلم و ستم نجات پیدا می‌کردند، با آمدن حضرت امام خمینی(ره) به ایران اسلامی نیز، ملت ایران توانستند با وحدت وانسجام از زیر ظلم وستم درآمده و به آزادی و به عزت واقعی برسند.

امام جمعه یکه سعود گفت: امروز ما داریم مشاهده می کنیم، که استکبار جهانی، با به راه انداختن جنگ های فرقه ای و ایجاد اختلاف بین مسلمین به نوعی می خواهد، در مقابل ایران اسلامی و انقلاب امام خمینی (ره) بایستد وباکشتار مسلمانان می‌خواهد از گسترش ونفوذ اسلام در کشورهای جهان جلوگیری بکند.

وی افزود: انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل  امروزدر جهان فراگیر شده و کسی نمی‌تواند جلوی این انقلاب را بگیرد، امروزه ولی امر مسلمین بعد از حضرت امام توانستند، به خوبی و شایسته این کشتی نجات اسلام را که امام آن زمان ناخدای آن بود بر دست بگیرند و با مدیریت صحیح، در مقابل کفاران وظالمان جهانی بایستند وتوطئه های شوم آنها را خنثی بکنند.

آخوند صمدی تصریح کرد:  جمهوری اسلامی ایران بحمدالله در عصر حاضر بهترین و موفق ترین الگو برای مردم جهان شناخته شده و در ممالک مختلف جهان و درقلوب آحاد مسلمین امیدواری ایجاد کرده است که می توانند با مبارزه و جهاد به پیروزی های به مراتب بیشتر در برابر ظالمان وکافران برسند.

امروز به برکت انقلاب امام خمینی از انسجام بسیار بالایی در کشور برخورداریم

“حاج عبدالله آخوند خوش نظر” امام جمعه و مدیر حوزه علمیه ربانیه روستای تازه یاب(مانه وسملقان) نیز اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توانست، ملت ایران را که قبل از انقلاب از همدیگر جداشده بودند وبه نوعی باهمدیگر اختلافات مذهبی داشتند، با اجرای دستورات الهی و فرمایشات پیامبر اعظم (ص) آنها را یک صف جمع کرده و اتحاد و انسجام بسیار زیبایی تشکیل بدهد که تاکنون در جهان نمونه اند دیده نشده بود.

آخوند خوش نظر تصریح کرد: معمار کبیر انقلاب دارای ایمانی قوی و اعتقادی راسخ بودند که در تار و پود وجودشان نهفته بود و ذات لایزال الهی اصلی ترین تکیه گاه او در رسیدن به اهدافشان بود،امام راحل با تکیه به قدرت خدا فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند که درس آزادی خواهی را به حق جویان جهان  داد.

 امام جمعه تازه یاب خاطرنشان کرد:از مهم ترین دغدغه های پیامبر اکرم (ص) وحدت مسلمانان بود که این مسأله از آرمان های امام خمینی (ره) نیز بوده است و ما باید در این راستا تلاش کنیم تا ضمن حفظ وحدت مسلمانان، آرمان های امام راحل را هم محقق بکنیم و نگذاریم امت اسلامی بیش از این دستخوش ناملایمات شود.

وی بیان داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی شیعه و سنی از وحدت و انسجام بسیاربالایی در کشور برخوردار است، وما امروز هیچگونه اختلاف مذهبی در کشور نداریم که این ها همه به خاطر اجرایی شدن دستورات الهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط امام خمینی ورهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) است.

وحدت مستضعفان جهان علیه مستکبران، ازمهمترین اهداف امام راحل بود

“حاج آبا آخوند درخشان” مدیر حوزه علمیه کریمی یکه سعود(رازو جرگلان) نیز اظهارداشت: امام می خواست با وحدت و ایجاد همبستگی اسلامی بین مسلمانان، همه ملل اسلامی به استقلال و آزادی دست یابند، زیرا امام می دانست،مسلمین باید برای بدست آوردن استقلال و آزادی این کلید پیروزی را بدست آورند و برای وحدت کلمه کوشش کنند و به استکبار جهانی اجازه ندهند که در مقدرات کشورهای اسلامی دخالت کند.

آخوند درخشان تصریح کرد: اهداف امام از ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان، دفاع ازدین مبین اسلام، امر به معروف و نهی از منکر و تربیت انسانهای صالح و گسترش عدالت الهی در جهان و جلوگیری از اختلاف و پیروی از هواهای نفسانی بود.

مدیر حوزه علمیه کریمی یکه سعود همچنین گفت:  اگر ما امروز توانسته‌ایم برای کشورهای جهان الگو باشیم به خاطر وحدت و یکپارچگی بی نظیر و ستودنی علمای تشیع و اهل سنت در این کشور است که این خود همانند تیری زهرآلود بر چشم دشمنان اسلام است که این وحدت بی نظیر برادران تشیع و اهل سنت در کشورمان دشمنان را آزار می دهد.

اهل سنت ایران به برکت انقلاب اسلامی، در آزادی دینی ومذهبی به سر می‌برند

“حاج عبدالله اخوند امانی” مدیر حوزه علمیه عرفانیه روستای دشتک علیاء(مانه و سملقان) نیز اظهارداشت:حضرت امام خمینی (ره) هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نبود و مذاهب اسلامی را یکپارچه ویکدل می دانست و این ویژگی منحصر به فرد آن روحانی عالیقدر باعث پیروزی آن در مقبال دشمنان اسلام شد.

وی افزود: امروز اهل سنت ایران این آزادی دینی ومذهبی را مدیون امام راحل هستند، چراکه امروز ما اهل سنت خراسان شمالی از نعماتی چون نماز جمعه، حوزه های علمیه،مساجد، خانه های قرآن و دربرگزاری مراسمات دینی از جمله جشن فارغ التحصیلی طلاب و نمازهای عیدین آزاد هستیم که این ها همه را مدیون بنیانگذار جمهری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری هستیم.

آخوند امانی با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از اختلافات در جامعه کنونی و گرفتاری‌های جهان اسلام ناشی از تفرقه و فاصله گرفتن مسلمانان از یکدیگر است، تصریح کرد: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و گسستگی صفوف بهم پیوسته مسلمانان است و لذا جامعه کنونی باید دراین راستا تلاش‌ کرده‌ و منادی‌ وحدت‌ به منظور خنثی سازی توطئه‌های دشمن باشد.

مدیرحوزه علمیه عرفانیه دشتک علیاء مانه و سملقان با تاکید بر این که وحدت، نباید شعاری و ظاهری باشد و اگر این گونه باشد، فایده‌‏ای ندارد بلکه وحدت باید بین قلب‏ها باشد، بیان کرد: باید راهکارهای عملی وحدت را تقویت کنیم که نمونه آن همان کاری است که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در لحظه‌ی ورود به مدینه انجام دادند و بین انصار و مهاجران عقد اخوت بستند.

امام خمینی منادی وحدت بود و در مسیر وحدت حرکت می‌کرد

“حاج امان دردی آخوند یزدانی” امام جماعت مسجد ابوحنیفه اهل سنت بجنورد نیز اضافه کرد:امام خمینی(ره) با انقلاب و اندیشه خودشان میان مسلمین جهان اتحاد و یکپارچگی ایجاد کردند و این بزرگترین و بارزترین ویژگی و تأثیر امام خمینی(ره) در بین مسلمین است.

آخوند یزدانی تصریح کرد: امام راحل که هیمنه استکبار جهانی را درهم شکست و احیاگر اسلام ناب بود و به مسلمین عزت بخشید، امام خمینی(ره) شخصیتی بود که توانست توجه جهانیان خصوصا مکاتب غیراسلامی را به اسلام جلب کند و درس زیربار ظلم نرفتن و ستیزه جویی با ظالم را به ما یاد دهد .

امام جماعت مسجد ابوحنیفه بجنورد که نعمات  و دستاوردها انقلاب اسلامی را غیر قابل شمارش دانست وخاطرنشان کرد:بزرگترین نعمت خداوند که به برکت انقلاب به ما ارزانی شد، نعمت وحدت و یکدلی و همدلی است، در گذشته و قبل از انقلاب وحدت خوبی بین ملت ایران برقرار نبود که پیروزی انقلاب ما امروز وحدت بی نظیری را درکشور شاهد هستیم که در جهان زبانزد شده است و بایدقدر این دستاورد را بدانیم.


true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
CLOSE
CLOSE